Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Czy ubezpieczenie samochodu chroni nasze mienie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubezpieczenie samochodu to jedna z najważniejszych form ochrony zarówno naszego, jak i cudzego mienia – mówią specjaliści z agencji ubezpieczeniowych. Polskie prawo stanowi, że posiadacze pojazdów mechanicznych powinni posiadać ważną polisę OC. Czy to jednak jedyna polisa, jaką mogą oni kupić?

Ubezpieczenie samochodu w formie OC

Polisa odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Dokument ten sprawdzany jest podczas każdej kontroli drogowej. Polisa OC pozwala na ochronne innych użytkowników drogi. W razie kolizji czy wypadku, spowodowanego przez posiadacza polisy, to ubezpieczyciel pokrywa koszty napraw czy leczenia osób poszkodowanych (do pewnej kwoty). Brak ważnej polisy OC sprawia, że takie szkody musimy zapłacić z własnej kieszeni. OC to ubezpieczenie samochodu bez stałej ceny – wysokość składki na polisę wynika z wielu aspektów, w tym: z wieku i marki samochodu, pojemności silnika, wieku posiadacza, posiadanych przez właściciela zniżek. Młodzi kierowcy zapłacą wysokie OC, co wynika z braku doświadczenia i skłonności do brawury na drodze.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Aby lepiej chronić własny samochód czy motocykl, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeni w formie AC czy Assistance. Ubezpieczenie samochodu tego typu nie jest obowiązkowe – AC to polisa, którą wybierają właściciele samochodów nowych i kilkuletnich. AC pozwala na uzyskanie pomocy w likwidacji szkody wypadkowej, ale też kradzież samochodu, jego uszkodzenia na parkingu. Atutem AC jest możliwość wyboru zakresu ubezpieczenia. Assistance to polisa pozwalają na wygodne i bezpieczniejsze podróżowanie. Assistance oferuje pomoc w przypadku awarii samochodu: odholowanie pojazdu do najbliższego serwisu, jak również zagwarantowanie samochodu zastępczego.

 

Comments are closed.