Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Jak pozbyć się blizn?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Blizny są pamiątkami wydarzeń, o których zazwyczaj wolelibyśmy nie pamiętać. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na zamaskowanie nieestetycznych szram czy nierównego kolorytu w widocznych miejscach było ukrycie ich pod warstwą podkładu. Jednak dzisiaj, dzięki rozwojowi medycyny, każda osoba czująca się niekomfortowo w swojej skórze może pozbyć się blizny w gabinecie lekarskim. Poznaj laser frakcyjny CO2 – urządzenie, dzięki któremu znów zaczniesz uśmiechać się na widok swojego odbicia w lustrze!  

Laser frakcyjny CO2 – skuteczna broń w walce z niedoskonałościami 

Osoby borykające się ze zmianami dermatologicznymi różnego typu (trądzikiem, bliznami, rozstępami, zwiotczałą skórą, a nawet zmarszczkami) często poddają się nowoczesnym zabiegom frakcyjnym. Do ich przeprowadzenia wykorzystywany jest laser frakcyjny CO2. Urządzenie zaprojektowane jest w taki sposób, aby zapewniać maksymalną precyzję nawet na niewielkich obszarach. 

Na czym polega zabieg? Laser frakcyjny CO2 wytwarza wiązkę laserową, którą lekarz nakierowuje na skórę otaczającą zmianę, której pacjent chce się pozbyć. Wiązka laserowa  podgrzewa wodę w tkankach, doprowadzając do powstania fototermicznego urazu skóry. Na skutek kontrolowanego przerwania skóry tkanka zaczyna samoistnie się regenerować i produkować włókna kolagenowe. W efekcie skóra w wybranych obszarach staje się napięta, gładka, jednolita. Podnosi się jej witalność, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Cierpliwość popłaca

Warto mieć świadomość, że regeneracja tkanek jest długotrwałym procesem, dlatego na pełne efekty kuracji z użyciem lasera frakcyjnego CO2 trzeba będzie trochę poczekać. Pełne rezultaty zabiegu widoczne są zazwyczaj po kilkunastu tygodniach od momentu opuszczenia gabinetu. Jednak gwarantujemy, że finalny rezultat będzie w pełni satysfakcjonujący!

Comments are closed.