Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kostiumy kąpielowe – jak czuć się w nich… bezpiecznie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kostium kąpielowy to – jak sama nazwa wskazuje – element garderoby, bez którego trudno sobie wyobrazić np. pływanie w hotelowym basenie. Dlatego jego dobór powinien uwzględniać okoliczności, które mają towarzyszyć jego noszeniu. Niestety, wiele pań wciąż uważa inaczej, zabierając na basen stroje dwuczęściowe.

Jedna część, mniej problemów

Największą wadą dwuczęściowych strojów kąpielowych jest to, że są one dość nieprzewidywalne. Zawsze istnieje ryzyko, że taki strój (im bardziej fantazyjny, tym gorzej) odsłoni zbyt dużo. Z kolei jednoczęściowe stroje kąpielowe nie mają takich wad. Zwykle są one mocno upięte, dzięki czemu skutecznie zamykają całą sylwetkę. W przypadku takich strojów nie będą straszne nawet najbardziej aktywne, wodne harce.

Kiedy zatem warto korzystać ze strojów dwuczęściowych? Są to najczęściej stroje plażowe, które – jak sama nazwa wskazuje – przeznaczone są przede wszystkim do noszenia na plaży. Ich podstawową cechą jest konieczność odkrycia w miarę dużej powierzchni ciała, która dzięki temu może „uzbroić się” w pięknie wyglądającą opaleniznę.

Struktura stroju kąpielowego

Niestety, na ogólny komfort noszenia stroju kąpielowego ma wpływ również materiał, z którego został on wykonany. Większość dostępnych strojów wykonana jest z gęstego materiału (np. poliestru), który skutecznie zasłania to, co najważniejsze. Niestety, na rynką można znaleźć i takie kostiumy kąpielowe, które – zwłaszcza po pływaniu – więcej odsłaniają niż zasłaniają.

Który model kostiumu w tej kwestii sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim warto postawić na czerń, która – choć może i nie jest widowiskowa – to jednak zapewnia maksymalną dyskrecję i 100 procent komfortu. Unikać należy strojów białych, które są wrażliwe na działanie wody. Okazuje się bowiem, że po wynurzeniu stają się one całkowicie przejrzyste.

Materiały przyjazne dla skóry

I jeszcze jedno: aby strój kąpielowy nie był dla kobiety źródłem dyskomfortu, musi być on zaprojektowany z bezpiecznych dla skóry materiałów. Jeśli to możliwe, warto postawić na materiał pochodzenia naturalnego, który nie oddziałuje tak negatywnie na skórę jak np. syntetyki. Takim materiałem może być np. przyjazna dla skóry bawełna.

Kobieta, która wybiera dla siebie kostiumy kąpielowe, powinna zwrócić uwagę głównie na komfort ich noszenia. Warto przemyśleć, czy dany strój ma prowokować, czy też ma spełniać swą bardziej praktyczną rolę. Dzięki temu można mieć pewność, że ten specyficzny element garderoby będzie idealnie dobrany do potrzeb jego użytkowniczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.

Comments are closed.