Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Stylowe oświetlenie do Twojego wnętrza

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas urządzania wnętrza należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jest ono potrzebne chociażby do tego, aby zapewnić człowiekowi możliwość codziennej egzystencji – w pracy, podczas odpoczynku, czy nawet podczas gotowania.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do wnętrza?

Pod uwagę należy wziąć to, z jakim rodzajem pomieszczenia będzie się miało do czynienia. Duże, wiszące lampy doskonale sprawdzą się w salonie i w sypialni. Jeżeli ktoś ma jadalnię, również powinien pomyśleć o takim rodzaju oświetlenia. Punktowe lampy, np. reflektory, kinkiety, to idealna propozycja do kuchni oraz łazienki. Plafony dedykowane są do małych pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni. Osoby chcące zdecydować się na lampy podłogowe, mogą zdecydować się na ciekawą alternatywę, czyli oświetlenie wpuszczane w podłogę. 

Jakie lampy są obecnie najmodniejsze?

Architekci kładą mocny nacisk na lampy, które mają wyraziste barwy. Dla osób, które wolą jednak coś spokojniejszego, modną alternatywą będzie oświetlenie w pastelowych odcieniach. Na topie są lampy, jakie inspirowane są nowoczesnym wzornictwem. Nie brakuje również ciekawych i niesztampowych trendów zdobniczych. Architekci kładą także mocny nacisk na lampy, jakie wykonane są przy pomocy naturalnych materiałów – bambus, wiklina, drewno i rattan.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp?

Decydując się na wybór oświetlenia do domu, pod uwagę należy wziąć takie aspekty jak:

  • stylistyka pomieszczenia – minimalistyczny, loftowy, glamour, itd.,
  • lokalizacja oświetlenia – czy lampa będzie traktowana jako główny punkt źródła światła, czy też będą to elementy dodatkowe, jak np. kinkiety,
  • energooszczędność – tak, aby zyskać pewność, że oświetlenie nie będzie pobierać dużej ilości energii elektrycznej,
  • funkcje oświetlenia – w szczególności, jeżeli ktoś ma zamiar położyć większy nacisk na funkcję dekoracyjną.

To przy pomocy dobrze dopasowanych lamp, całe pomieszczenie zostanie nie tylko dobrze oświetlone. One to również będą odpowiedzialne za wprowadzenie odpowiedniego klimatu do pomieszczenia. Comments are closed.