Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Szablony dekoracyjne a poszukiwanie stylu inspirowanego podróżami

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie ma jednej sprawdzonej metody na idealne cztery kąty. Ludzie preferują najróżniejsze rozwiązania zarówno architektoniczne, jak i dekoracyjne. Tradycyjna metoda malowania ścian farbą także może wprowadzić wyszukany styl do domowych pomieszczeń. Wystarczy do dekoracji wykorzystać szablony dekoracyjne.

Powiew północy, czyli szablony dekoracyjne w stylu skandynawskim

Uwielbiany przez dużą ilość osób styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i prostotą formy. Dzięki szablonom dekoracyjnym wyczarujemy w naszych domach wnętrze rodem z tradycyjnej szwedzkiej chaty, lub kopenhaskiego apartamentu.

Do wyboru mamy arkusze w mniej lub bardziej symetryczne, drobne wzorki. Scandi to zarówno botaniczne motywy drobnych kwiatków, czy gałązek, zainspirowane fauną północy głowy jeleni i odlatujących ptaków, jak i motyw gwiazd, przywołujący na myśl rozgwieżdżone podbiegunowe niebo. Co więcej w ramach stylu skandynawskiego mieszczą się także drobne geometryczne wzory – romby, trójkąty, prostokąty, czy koła. Utkanie z nich mozaiki na całą ścianę będzie imitować tapetę.

Wnętrze rodem z nowojorskiego loftu

Szablony malarskie w stylu loftowym to przede wszystkim wzory różnej wielkości cegieł. Wypełnijmy arkusz czarną, antracytową albo miedzianą farbą, a uzyskamy wnętrze rodem z dziewiętnastowiecznej fabryki. Dodatkowo możemy użyć arkuszy z wzorami imitującymi pieczątki spotykane na paletach, czy kontenerach. Takie motywy numerów, albo znaków ostrzegawczych można zastosować nie tylko na ścianach, ale także na komodach, drzwiach, czy ramkach na zdjęcia. Efekt nowojorskiego loftu gwarantowany.

Jedno oko na Maroko

Miłośnicy kultury arabskiej chętnie stosują w swoich domach zdobienia inspirowane marokańskimi domami. Bogate, geometryczne mozaiki także można wykorzystać w naszych mieszkaniach stosując szablony dekoracyjne.

Eleganckie orientalne zdobienia, ze słynną marokańską koniczyną na czele wprowadzą atmosferę tajemniczości. Ponadto spoglądając na przeplatanki i łańcuchy, rodem z baśni tysiąca i jednej nocy możemy, spędzając czas w naszych domach, poczuć powiew orientu i tęsknotę do egzotycznych podróży.

Obieżyświatom do gustu przypadną także misternie wykonane szablony malarskie, służące do stworzenia na ścianie dużych mandali. Można je pokryć jednym kolorem farby, aby uzyskać efekt eleganckiej koronki, albo użyć wielu barw, celem nietuzinkowej dekoracji inspirowanej dalekimi Indiami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.