Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Dlaczego warto zdecydować się na buty rowerowe typu SPD?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każda osoba, która hobbystycznie bądź też zawodowo zajmuje się jazda na rowerze, prędzej czy później zostanie postawiona przed koniecznością kupna obuwia specjalistycznego. Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić pedały wpinane, które potocznie nazywają się SPD. Buty rowerowe typu SPD zostały wymyślone przez firmę Shimano, jednak nazwa ta w krótkim czasie stała się synonimem dla każdego obuwia, które da się wpiąć w pedały.

Jakie buty rowerowe typu SPD wybrać?

Zasada wyboru butów SPD jest dość prosta. Osoby posiadające rower szosowy powinny postawić na obuwie, które jest przeznaczone do tego typu pojazdów. Buty SPD szosowe są bardziej stabilne, posiadają szeroką podeszwę i gwarantują stopie zmniejszony poziom luzu. Buty typu SPD mocowane są przy pomocy trzech śrub ułożonych w kształt trójkąta.

Do wszystkich pozostałych rowerów, poza szosowymi, zaleca się wybrać system mocowania przeznaczony dla rowerów górskich. Tego typu pedały są nieco cięższe, o wiele bardziej wytrzymałe i wykonane z metalu. Buty nie są przymocowane do pedałów sztywno i łatwo jest wypiąć.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że buty rowerowe typu SPD potrafią kosztować niemało, zwłaszcza jeśli pochodzą od uznanego i sprawdzonego producenta. Dlatego to, na jakie buty zdecyduje się rowerzysta, będzie zależeć także od zasobności jego portfela.

Na jakie buty powinni zdecydować się początkujący rowerzyści?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze, niekoniecznie powinny inwestować w najdroższe modele butów. Warto zacząć od nieco tańszych modeli, które będą charakteryzować się agresywnym bieżnikiem, wysoką elastycznością podeszwy, a także korzystną ceną. Uznaje się, że elastyczne podeszwy przeznaczone są dla nowicjuszy, podczas gdy te nieco sztywniejsze powinny przypaść do gustu osobom zaawansowanym, jeśli chodzi o jazdę na rowerze.

Nieco bardziej zaawansowane modele butów rowerowych typu SPD to obuwie z najwyższej półki. Droższe modele posiadają znacznie bardziej sztywną podeszwę, zapewniając idealne dopasowanie do stopy, a także stabilność. Odpowiednio dopasowany system sznurowania, bądź też klamra zapewni stopie idealne ułożenie i pozwoli wykorzystać w pełni moc, która drzemie w stopach.

Podsumowując, buty rowerowe typu SPD okazują się nieocenione, zwłaszcza jeśli chodzi o profesjonalistów, którzy na rowerze spędzają dużo czasu. Na szczęście w sklepach panuje tak szeroki ich wybór, że każdy rowerzysta bez żadnego problemu znajdzie model idealny dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Buty rowerowe typu spd.

Comments are closed.

lbladdersymptoms.org me-project.org dopediu.com