Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak celebrować posiłki?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Smaczne i pożywne jedzenie powinno być dla nas codziennością. Niestety, wielu z nas nie ma czasu na to, by stworzyć wartościowe, zbilansowane posiłki. Warto pamiętać jednak, że praktycznie nieograniczona ilość produktów dostępnych na rynku pozwoli na wykreowanie smacznych i wartościowych dań w krótkim czasie. Co kupować, by jeść zdrowo?

Stawiaj na świeże i sezonowe produkty!

Supermarkety są pełne jedzenia, zarówno pochodzącego z krajowego rynku, jak i tego dowożonego z dalekich krajów. Tak duża różnorodność pozwala na przygotowywanie dowolnych dań! Warto jednak z bliska przyjrzeć się temu, co kupujemy i postawić na produkty, które faktycznie okażą się wartościowe. Dietetycy zwracają uwagę, by kupować produkty sezonowe – oznacza to, by sięgać przede wszystkim po sezonowe warzywa i owoce, które pozwolą na stworzenie smacznych przekąsek czy surówek, dostarczą witamin i mikroelementów. Lekarze wskazują również na produkty zbożowe – posiadają one wiele cennych witamin, błonnika.

Klasyczny rosół – królowa wszystkich zup

Nie ma wątpliwości, że polski rosół to jedna ze smaczniejszych i bardziej pożywnych zup. Okazuje się jednak, że wykonanie smacznego rosołu może zająć nieco czasu – specjaliści i kucharze są zdania, że prawdziwy rosół powinien „pykać” na ogniu nawet 6 godzin! Czas ten wart jest jednak wiele – aromatyczny rosół to idealne danie na zimę: zupa ta fantastycznie rozgrzewa, dodaje sił. Warto pamiętać, że rosół to nie tylko wysokiej jakości mięso (szponder, łopatka, szyja indyka, karkówka),a le też wiele warzyw i dodatków. Rosół powinien być uzupełniony o liście laurowe, ziele angielskie, warzywa – marchew, cebulę, por, lubczyk, seler. Warzywa nadadzą rosołowi wybitnego smaku. Uzupełnieniem dla rosołu może być domowy makaron – warto wypróbować przepis na makaron tarty do rosołu. Nie trzeba wiele, by stworzyć pyszny, domowy makaron – wystarczy odpowiednia ilość mąki, jajka oraz woda. Domowe makarony mogą być przecierane, ale też krojone w dłuższe paski. W ten sposób rosół stanie się prawdziwą ucztą!

 

 

 

Comments are closed.