Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zabudować taras?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając pomysłów na to, jak zabudować taras, często sięgamy po propozycje topowych producentów. Dzisiaj zaproponują nam oni nie tylko wysokiej jakości meble ogrodowe, ale przede wszystkim pergole ogrodowe. Jak zabudować taras, aby przestrzeń ta sprzyjała wypoczynkowi? Jakie rozwiązania wybrać, aby mieć pewność ich wysokiej jakości?

Jak zabudować taras, by chronił przed słońcem?

W czasie wiosny i lata silne promieniowanie słoneczne może być problematyczne. Jak zabudować taras, aby miejsce to było osłonięte przed promieniowaniem słonecznym? Najprostszym i najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie pergoli ogrodowej – jest to konstrukcja modułowa, wznoszona na elementach aluminiowych, malowanych proszkowo. Pergole posiadają zintegrowane rynny, które odprowadzają deszczówkę. Dach pergoli wykonany jest z aluminiowych lameli, które poruszają się wokół własnej osi, dzięki czemu użytkownik może samodzielnie decydować o tym, ile światła wpada pod pergolę. 

Chcąc zabudować taras warto również wykorzystać rolety boczne i frontowe, dedykowane do pergoli. Rolety pozwolą na zabezpieczenie miejsca wypoczynkowego przed silniejszymi podmuchami wiatru czy silnym promieniowaniem słonecznym, jak również przed spojrzeniami sąsiadów. Rolety stworzone są z materiałów wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. 

Jak zabudować taras za pomocą mebli?

Wygodny taras to przede wszystkim meble ogrodowe – dzisiaj producenci zaproponują nam wiele interesujących rozwiązań, w tym również meble technorattanowe, tworzone zgodnie z najnowszymi trendami. Warto wybrać komplet dopasowany do naszych potrzeb: zestaw wypoczynkowy, komplet kawowy, meble wypoczynkowe takie jak leżanka ogrodowa. Możliwości jest wiele! 

Comments are closed.