Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jazda konna: zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Jazda konna jest niezwykle rozwijającym sportem, który można uprawiać niezależnie od wieku. Warto jednak pamiętać, że jest również druga strona medalu: jazda na silnym zwierzęciu, którego zachowania nie zawsze można przewidzieć, może zakończyć się groźnym dla zdrowia upadkiem. Zapobiec skutkom wypadków pomoże solidny kask jeździecki.

Przede wszystkim: kask jeździecki

Kask jeździecki powinien mieć lekką, a zarazem twardą skorupę. Dla bezpieczeństwa i komfortu ważne jest również wnętrze nakrycia. Najlepiej egzamin zdają modele wyposażone w wyciągany, gąbczasty wkład amortyzujący wstrząsy i wchłaniający pot. Komfort jazdy podnosi nowoczesny system wentylacji zapobiegający przegrzewaniu się głowy. W sklepach znajdziesz kaski w kilku rozmiarach – S, M i L.

Wybierając kask jeździecki, nie zdawaj się na przypadek. Tylko starannie dopasowane nakrycie głowy posiadające specjalistyczne atesty zapewni Ci bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Jeśli nie jesteś pewien, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni, warto skonsultować się z wykwalifikowanym sprzedawcą.

Wygodny strój

Kask jeździecki to nie jedyny element wpływający na bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Dodatkowym zabezpieczeniem dla innej, szczególnie wrażliwej okolicy, klatki piersiowej, są kamizelki ochronne skonstruowane w taki sposób, aby absorbować siłę uderzenia.

Pamiętaj o tym, że  na bezpieczeństwo jazdy wpływa również Twój komfort i pewność w siodle. Zadbaj o to, aby strój do jazdy konnej zapewniał Ci wygodę, nie krępował ruchów i nie powodował otarć. Szczególną uwagę zwróć na obuwie. Standardowe buty sportowe nie zdają w tym przypadku egzaminu. Aby stopa nie wyślizgiwała się ze strzemion, zaopatrz się w sztyblety lub oficerki z wąskim czubkiem i niewielkim obcasikiem. 

Comments are closed.