Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna drewniane czy plastikowe – wybór dobrej stolarki okiennej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna drewniane czy plastikowe – takie pytanie zadają osoby, które są na etapie wybierania stolarki okiennej. Każda z tych propozycji ma swoje wady i zalety. Warto przyjrzeć się niektórym aspektom technicznym, dzięki czemu uda nam się podjąć najkorzystniejszą decyzję na przyszłość.

Okna drewniane czy plastikowe – dobra szczelność

Dla wielu osób szczelność jest jednym z najważniejszych czynników. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że mieszka się w miejscu zimnym. Które okna w tym przypadku będą lepsze? Tak naprawdę wszystko zależne jest od tego z jakimi okuciami mamy do czynienia. W obecnych czasach, jeżeli chodzi o szczelność, okna drewniane i plastikowe mają podobne parametry. Izolacja termiczna w tym przypadku jest bardzo podobna, a różnice są dla oka prawie niezauważalne. Drewno wygrywa nieco przy izolacji akustycznej.

Solidne okna do domu

Nie można zapominać o tym, że wybierając stolarkę okienną do domu musimy wziąć pod uwagę odporność na czynniki zewnętrzne. To co będzie lepsze w tym wypadku – okna drewniane czy plastikowe? Drewno lepiej wypada, jeśli chodzi o promieniowanie słoneczne i wysokie temperatury. Niestety, ale plastik ma to siebie, że częściej się odkształca. Jeżeli okna PCV nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone, to pojawią się na nich brzydkie wybrzuszenia. Przy czym okna plastikowe są w stanie lepiej poradzić sobie w przypadku wody. Do tego są bardzo odporne na substancje chemiczne. Jak więc widać, decyzja odnośnie okien może być bardzo trudna do podjęcia. 

Comments are closed.