Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Poznaj popularne rodzaje tarasowych drzwi uchylnych

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przesuwne drzwi tarasowe cieszą się współcześnie dużą popularnością. Decyzja o tym, aby wybrać właśnie je rezygnując z klasycznych rozwiązań otwieranych na zewnątrz nie jest jednak jedyną, jaką należy podjąć. Drzwi przesuwne są dziś przecież dostępne w co najmniej kilku wariantach, a każdy z nich ma swoją specyfikę.

Drzwi przesuwne i ich cechy

Czym różnią się drzwi przesuwne od tych, które są osadzone w zawiasach? Nietrudno domyślić się, że w obu przypadkach nieco inaczej zachowuje się ten element, który otwiera dostęp na zewnątrz. Oba rodzaje drzwi są otwierane z wykorzystaniem klamki. Gdy jednak mamy do czynienia z drzwiami przesuwnymi, te nie otwierają się po łuku, ale po linii. To właśnie dzięki temu zajmują zdecydowanie mniejszą przestrzeń. Drzwi przesuwne wymagają znacznie mniejszej ilości wolnej przestrzeni, warto jednak mieć na uwadze to, że nie jest to wcale ich jedyna zaleta. Kupujący zwracają też uwagę na wysoki poziom ich bezpieczeństwa, bo nie mamy w tym przypadku do czynienia choćby z wystającymi kantami. Drzwi przesuwne nie trzaskają, a duże przeszklenia pięknie się prezentują doświetlając pomieszczenie sąsiadujące z tarasem.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Jak już wspomniano, przesuwne drzwi tarasowe są dostępne w sprzedaży w przynajmniej kilku wariantach. Drzwi uchylno-przesuwne PSK są polecane przede wszystkim tam, gdzie mamy do dyspozycji jedynie niewielką przestrzeń. Skrzydło może uchylać się nawet do szerokości 1,6 metra, co przy tym warte podkreślenia – nie wymaga to zbyt dużej siły. To znakomita alternatywa dla drzwi dwuskrzydłowych sprawiająca, że nawet dysponując niewielkim wyjściem na taras, nie trzeba rezygnować z drzwi uchylnych. System unoszono przesuwny HST to z kolei rozwiązanie droższe, a jednocześnie reklamowane jako zapewniające maksimum komfortu podczas jego użytkowania. Jego znakiem rozpoznawczym jest obecność nie jednego, ale dwóch skrzydeł – przesuwnego oraz stałego. Te położone są równolegle do siebie, co pozwala im na poruszanie się względem siebie. Umożliwia to skrzydłu ruchomemu zachodzenie na skrzydło stałe, dzięki czemu otwieranie drzwi jest czynnością wyjątkowo delikatną. Warto wspomnieć i o tym, że szyna na rolkach, po której porusza się skrzydło ruchome drzwi, jest ukryta w podłodze, co podnosi atrakcyjność estetyczną takiego rozwiązania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie drzwi tarasowe.

Comments are closed.