Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Stroje kąpielowe tan through – czy warto kupić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wykonane ze specjalnych tkanin, stroje kąpielowe tan through, które przepuszczają promienie słońca, pozwalając uzyskać równomierną opaleniznę na całym ciele, wydają się spełnieniem marzeń wielu kobiet. Warto jednak wiedzieć o pewnych kwestiach, by się co do nich nie rozczarować.

(Nie)równomierna opalenizna

Opinie na temat takich strojów, które oferują głównie brytyjskie firmy, są podzielone. Na pewno jednak warto spróbować, zwłaszcza że ich ceny wcale nie są zawrotne, nawet gdy sprowadza się je do Polski bezpośrednio od producentów, a nie kupuje na przykład na aukcjach internetowych.

Jeśli jednak ktoś myśli, że faktycznie w takim stroju opali się tak, jakby opalał się bez niego, to najprawdopodobniej będzie nieco rozczarowany. Wiele osób przyznaje, że opalenizna w zakrytych miejscach co prawda się pojawia, ale jest wyraźnie jaśniejsza niż w przypadku nieosłoniętej skóry.

Poza tym sami producenci ostrzegają, że przepuszczanie promieni słońca nie dotyczy sznureczków, z jakich wykonane są wiązania czy ramiączka strojów, głównie bikini. Należy więc liczyć się z tym, że jednak pojawią się białe linie – na biodrach, ramionach, dekolcie i plecach.

Uwaga na poparzenia!

Osoby chcące się opalić zwykle rezygnują ze stosowania kremów z filtrem. W przypadku używania strojów kąpielowych tan through trzeba zaś pamiętać, że na bezlitosne działanie promieni słońca narażone będą też miejsca, które zwykle są zakryte, a ponieważ są one wrażliwe, niezabezpieczenie ich filtrem może skończyć się bolesnym oparzeniem.

Może to nawet stwarzać zagrożenie dla zdrowia. Eksponowane na wpływ promieni UV nie powinny być zwłaszcza sutki. Poza tym już samo poparzenie tak wrażliwych miejsc będzie niezwykle nieprzyjemne i bolesne. Warto zatem zażywać kąpieli słonecznych z umiarem lub po krótkim czasie opalania używać kremu z filtrem – przynajmniej na najwrażliwsze miejsca.

Ograniczone fasony

Jeśli stroje kąpielowe mają przepuszczać promienie słońca, muszą mieć określoną budowę i dlatego bikini czy kostiumy jednoczęściowe tan through są dostępne w ograniczonym wyborze, co nie każdego satysfakcjonuje. Mają między innymi charakterystyczną kolorystykę i wzory w „mazaje”, co ma ukryć to, że są tak cienkie i nie dopuścić do prześwitywania.

Jeszcze większym problemem mogą być fasony. Tan through to bardzo cienkie stroje, w przypadku których nie ma mowy o miseczkach, usztywnieniach czy modelowaniu figury. Przez to nie zawsze są wygodne i niestety mogą bezlitośnie podkreślać wszelkie mankamenty figury. Nie podtrzymają biustu, a wszystkie fałdki na brzuchu będą mocno widoczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.

museum.com tanmeble.com.pl https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/