Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Trendy w architekturze: okna drewniane

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór okien do nowego domu albo mieszkania to nie lada wyzwanie! Znalezienie modeli, które będą spełniać najwyższe standardy techniczne, a jednocześnie będą wyróżniać się modną estetyką, wymaga staranności i czasu. Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na funkcjonalność i estetykę okna jest budulec ram. Obecnie standardowe, uniwersalne okna plastikowe mają poważną konkurencję – modele z ramami z drewna. Dlaczego drewniane okna są tak popularne? Czy sprawdzą się w Twoim domu? Sprawdź!

Ponadczasowe, naturalne, solidne… Okna drewniane w nowoczesnej architekturze

Okna z drewna łączą w sobie efektowne wzornictwo z doskonałymi parametrami. Usłojone profile pokryte bezbarwnym lakierem pasują do każdej aranżacji, zarówno industrialnej, jak i klasycznej czy glamour. Dzięki drewnianym akcentom wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Szczególnie dużą popularnością cieszą się przeszklenia osadzone w smukłych, wąskich ramach.

Okna drewniane produkowane według nowoczesnych standardów są szczelną barierą dla chłodu, wiatru i uciążliwych dźwięków. Okna drewniane wyposażone w trójszybowe pakiety znajdują zastosowanie w budownictwie energooszczędnym. Kupno okien drewnianych to inwestycja na długie lata. Drewno jest długowieczne, odporne na uszkodzenia, wysoką temperaturę, promieniowanie UV i inne czynniki zewnętrzne.

Funkcjonalna alternatywa: okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniane będą dobrze spełniać swoją rolę pod jednym warunkiem: jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Obawiasz się, że konserwacja drewna będzie uciążliwa? Osobom ceniącym praktyczne rozwiązania polecamy modele drewniano-aluminiowe. Nakładka z metalu pokrywająca zewnętrzną stronę okna nie niszczeje na skutek ekspozycji na wilgoć, mróz i inne czynniki i nie wymaga specjalnej troski o jej strukturę. Na stronie okna-internorm.pl znajdziesz więcej informacji.

 

 

Comments are closed.