Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Wybieramy funkcjonalne garnki kuchenne

Pinterest LinkedIn Tumblr

Codzienne gotowanie może z czasem zmienić się w rutynę oraz przykry obowiązek. Czy możliwe jest przywrócenie pasji do gotowania wyłącznie za sprawą nowych garnków? Okazuje się, że tak – o ile tylko będą to nowoczesne garnki wykonane ze stali nierdzewnej. Co warto o nich wiedzieć? Jakie dodatki zaproponują nam producenci?

Nowoczesne garnki

Nowoczesne komplety garnków zaskoczą nas nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale też wysoką trwałością – garnki tworzone są zazwyczaj ze stali nierdzewnej 18/10, która jest zabezpieczona przed korozją, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. Garnki takie posiadają w swoich dnach dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz, przez co możliwa jest szybsza obróbka cieplna potraw. Umieszczenie dysków w dnach pozwala również na oszczędność energii, co przełoży się na znacznie niższe rachunki. 

Garnki projektowane są z myślą o wygodzie użytkowników: profilowane rączki i uchwyty tworzone są z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła, przez co bez problemów taki garnek podniesiemy i przeniesiemy z miejsca na miejsce. Na uwagę zasługują również dedykowane pokrywki, tworzone ze szkła hartowanego. Pokrywki idealnie przylegają do rantów garnka, a niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie nadmiaru pary wodnej. Garnki posiadają również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak i lejki czy cedzaki. 

Patelnie do wygodnego smażenia

Nie tylko garnki oferowane są w nowej, odświeżonej wersji. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne patelnie uzupełnione o liczne powłoki. Nowoczesne powłoki ceramiczne pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, dodatkowo znacząco zmniejszając ryzyko przywierania pokarmów do dna. Patelnie takie pozwolą nam na przygotowanie doskonałych potraw o zmniejszonej kaloryczności. 

Comments are closed.