Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jak zareklamować firmę za pomocą materiałów POS?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Skuteczny marketing jest kołem zamachowym każdej firmy. W obecnych czasach zastosowanie internetu pozwala praktycznie na nieograniczoną kreatywność w kwestii promocji usług czy produktów naszej firmy. Jednakże warto pamiętać, że nowoczesne technologie nie są jedyną drogą dotarcia do klienta, a bardziej tradycyjne działania promocyjne wciąż stanowią ważny element strategii każdej odnoszącej sukcesy firmy.

Czym są produkty POS?

W języku angielskim skrót POS oznacza point of sale. Do materiałów POS zalicza się choćby standy, potykacze czy broszury reklamowe. Zgodnie z definicją tego typu materiały są dostępne przede wszystkim w punkcie obsługi klienta. Wynika z tego, że materiałem POS może być choćby wystawa sklepowa. Trzeba przyznać, że ciekawa aranżacja tego miejsca w sklepie z pewnością nie może zostać zaliczona do pożeraczy powierzchni sprzedażowej. Prawidłowo skomponowana wystawa będzie przyciągać, inspirować oraz intrygować potencjalnych klientów. Przeciwnie, brak położenia odpowiedniego akcentu na tym elemencie sklepu może kompletnie rozłożyć na łopatki całą strategię sprzedażową.

Dlaczego zniżki i promocje nie zawsze przyciągają klientów?

Oczywiście odpowiednio przygotowana strategia obejmująca potencjalne benefity wynikające ze skorzystania z naszej usługi lub produktu jest jak najbardziej istotna. Jednak na niewiele się zda, jeżeli klienci będą omijać szerokim łukiem naszą siedzibę lub po pierwszych odwiedzinach najzwyczajniej w świecie… zapomną o naszych usługach. W tym momencie z odsieczą nadchodzą produkty POS. Mogą być nimi plakaty i broszury umieszczone w widocznych miejscach. Ich głównym zadaniem jest dotarcie do potencjalnych klientów oraz zachęcenie ich do ponownych odwiedzin danej firmy.

Jak przygotować materiały na ladę?

W tym obszarze można użyć bilownic czy standów. Do produktów POS które obowiązkowo muszą się tutaj znaleźć trzeba zaliczyć ulotki. Jakie są zalety ich zastosowania? Ulotka o ciekawej i bogatej szacie graficznej ma za zadanie przykuć uwagę potencjalnego nabywcy. Jej ogromną zaletą jest to, że z łatwością może zostać zabrana do domu. W tej sytuacji pozwala to na dotarcie do znacznie większej ilości potencjalnych nabywców naszej usługi. Produkty POS nie muszą się jednak ograniczać jedynie do wymienionych wyżej przestrzeni. W zależności od rodzaju prowadzonego biznesu warto rozważyć umieszczenie materiałów POS na suficie lub w obrębie sufitu oraz podłodze. Czasem nawet tak niepozorne miejsca mogą okazać się kluczowymi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.

Comments are closed.