Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Praktyczne bluzy medyczne damskie – czym kierować się podczas zakupów?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór odpowiedniej odzieży dla personelu medycznego jest niełatwym zadaniem. Od jakości i fasonu odzieży będzie zależał komfort pracy oraz prezencja pracowników, a co za tym idzie – również wizerunek placówki. Dzisiaj weźmiemy pod lupę bluzy medyczne damskie. O czym pamiętać podczas kompletowania garderoby? Sprawdź!

Komfortowe bluzy medyczne damskie: odpowiedni materiał

Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę podczas kompletowania uniformu dla lekarki, pielęgniarki, laborantki czy farmaceutki jest jakość tkaniny. Jeśli chcesz zapewnić sobie maksymalną swobodę podczas długich, intensywnych dyżurów, wybierz bluzy medyczne damskie uszyte z naturalnych materiałów (najlepiej bawełny) z niewielkim dodatkiem elastanu albo poliestru. Naturalne włókna przepuszczają powietrze, co zapobiega nadmiernemu poceniu i zapewnia komfort termiczny. Z kolei syntetyczne domieszki sprawiają, że odzież jest bardziej elastyczna, odporna na zagniecenia. Zwróć uwagę na instrukcje dotyczące prania. Odzież medyczna, ze względu na swoje specyficzne przeznaczenie, musi być dostosowana do częstego prania w wysokiej temperaturze i przy użyciu mocnych detergentów.

Profesjonalizm w każdym calu

Każdy z nas chce w pracy nie tylko czuć się komfortowo, ale również nienagannie prezentować. Nowoczesne sukienki, fartuchy, spódnice i bluzy zaprojektowane z myślą o kobietach pracujących w placówkach medycznych niewiele mają wspólnego z bezkształtną, białą odzieżą, która szybko szarzała i na której widoczna była każda plamka. Obecnie pracownicy idących z duchem czasu ośrodków zdrowia, gabinetów i szpitali noszą na sobie kolorową, dobrze skrojoną odzież dodającą im pewności siebie i podnoszącą prestiż placówki.

 

 

Comments are closed.