Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Onboarding dla branży finansowej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Współczesna bankowość ma wiele do zaoferowania swoim użytkownikom. Wystarczy na sam początek wspomnieć o tym, że wszelkiego rodzaju przelewy można wykonywać online. Wszystkie rachunki można zapłacić w zaciszu domowym, ciesząc się ciszą i spokojem.

Projekt Fintech

Niezwykle pomocny okazuje się Fintech – projekt oparty na nowoczesnej technologii, jeszcze lepiej dopasowany do potrzeb współczesnej bankowości. Czy to możliwe, że dzięki temu, w przyszłości, nie trzeba będzie przejmować się wizytami w banku? Chociażby takimi sporadycznymi? Wszystko się na to zanosi. Tego typu działania są konsekwencją rosnących wymagań ze strony klientów. 

Środki bezpieczeństwa finansowego

Mówiąc o bank onboarding na myśli ma się bezpieczeństwo pieniędzy, jakie znajdują się w obrocie. Po co jest to potrzebne? Otóż chodzi tutaj o to, aby przeciwdziałać praniu pieniędzy, do jakiego dochodzi na wielką skalę (niestety) – w szczególności, jeżeli mówi się o szerzącym się terroryzmie na świecie. Trzeba przeciwdziałać takim praktykom i takie firmy, jak 10Clouds są na dobrej drodze ku temu. Onboarding finansowy ma na celu wprowadzenie takich rzeczy, jak chociażby weryfikacja klienta, identyfikacja beneficjenta rzeczywistego, określenie charakteru działalności klienta, czy też możliwość weryfikacji statusu rezydenta podatkowego.

Różne typy klientów

Mówiąc o onboardingu w kwestiach finansowych, trzeba uwzględnić różne typy klientów, z jakimi ma się do czynienia w obecnych czasach. Klienci detaliczni nie wymagają zaangażowania tak dużej ilości dokumentów, jak również informacji. Sprawa jest nieco bardziej zawiła, jeżeli weźmie się pod uwagę osoby prywatne, gdzie już sama ilość transakcji jest znacząco większa. Wszystko staje się w tym przypadku zdecydowanie bardziej skomplikowane.

Współczesne problemy bankowe

Fintech i onboarding to nowoczesne technologie, które na bieżąco muszą mierzyć się z wieloma problemami. Jednym z nich jest chociażby problem związany z identyfikacją klientów. Jest to szalenie delikatna sprawa, która to musi zostać dopilnowania z każdej strony. Niestety, ale też spora część klientów ma słabe wrażenia związane z tego rodzaju technologią, więc dlatego podchodzą do tego z rezerwą. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości wszystko to się zmieni – w pozytywnym kierunku, aby jak największa ilość osób mogła cieszyć się z możliwości, jakie daje onboarding i Fintech.

 

Comments are closed.