Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Mieszkanie w stylu loft

Pinterest LinkedIn Tumblr

Styl loftowy to obecnie jeden z najchętniej wybieranych rozwiązań dla mieszkań blokowych. Jeszcze do niedawna aranżacje tego typu kojarzone były wyłącznie z dużymi przestrzeniami – dzisiaj architekci przekonują, że style ten sprawdzi się także w mieszkaniach. O czym pamiętać podczas kreowania pomieszczeń?

Kamień, stal, lite drewno

Chcąc wykorzystać stylistykę loftową w mieszkaniu, przede wszystkim warto pamiętać o elementach charakterystycznych dla tego stylu. Aranżacje przemysłowe charakteryzują się naturalnymi fakturami i materiałami: litym drewnem, stalą, kamieniem, cegłą. Tworzywa te (lub ich imitacje) warto wykorzystać podczas projektowania konkretnych pomieszczeń. Drugą kwestią jest funkcjonalność: styl loftowy łączy wysoką estetykę oraz praktyczność wykorzystanych rozwiązań. Dotyczy to przede wszystkim wybranych mebli. Szukając ciekawych mebli, warto zajrzeć na stronę notodo.pl, gdzie projektanci proponują eleganckie stoliki kawowe do salonów, stoliki nocne, konsole odpowiednie do przedpokojów czy elementy wyposażenia łazienek. Dzięki takim meblom każde pomieszczenie nabierze wyjątkowej estetyki i stanie się ozdobą mieszkania.

Jak kreować przestrzenie w stylistyce loft?

Okazuje się, że każde pomieszczenie w mieszkaniu może być inspirowane stylistyką loftową. W salonach twórzmy miejsca wypoczynkowe ze stolikami kawowymi o stalowej ramie i blacie z naturalnego drewna. Uzupełnieniem mogą być surowe lampy, zarówno stojące, jak i wiszące. W sypialniach wykorzystajmy stoliki nocne, w których blat i półka wykonano z naturalnego drewna dębowego czy bukowego. Doskonałą ozdobą przestrzeni okaże się również donica loftowa – rośliny to najprostszy i najchętniej wykorzystywany motyw we wnętrzach industrialnych. To także ponadczasowa ozdoba.

 

 

Comments are closed.