Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Wymiana oleju silnikowego – o czym należy pamiętać, aby nadal cieszyć się dobrą kondycją samochodu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Olej jest jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych samochodu. Zapewnia odpowiednie smarowanie elementom znajdującym się w komorze silnika. Bez niego auto nie będzie prawidłowo funkcjonowało. Technologia idzie do przodu i również oleje silnikowe mają w sobie właściwości, które pomagają zachować sprawność jednostce napędowej. Z czasem jednak traci on owe właściwości. Kierowcy muszą pamiętać o jego wymianie maksymalnie po 15 tys. km. Nie jest to rzecz skomplikowana. Nawet w domowym warsztacie mogą zrobić to samodzielnie, a cały proces potrwa godzinę. Jak się zabrać do wymiany oleju w swoim samochodzie?

Jakość oleju sprawą nadrzędną. Wybierz ten, pasujący do Twojego samochodu

Czy to w Internecie, czy w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych, znajdziemy wiele rodzajów olejów silnikowych. Różnią się ceną, właściwościami oraz oznaczeniami. Bardziej doświadczeni kierowcy, którzy znają swój samochód, używają tych samych preparatów od lat. Warto w tym względnie zaczerpnąć nieco informacji w sieci i dowiedzieć się, jaki typ oleju będzie najlepszy dla naszego silnika. Na https://dbamtomam.pl/ kupisz najlepsze środki zabezpieczające Twój samochód, takich marek, jak: Motul, Elf, Millers, Mihel czy Valvoline. Dodatkowo, przeczytaj najnowszy ranking olejów silnikowych 5w30

Płukanka silnika – coraz częściej stosowana przy wymianie oleju

Przy czynności, jaką jest wymiana oleju, można zastosować preparat służący do płukania silnika. Jest to środek, który ma za zadanie pozbyć się zanieczyszczeń, które powstały po starym oleju w elementach silnika. Mogą one być przyczyną słabszej jego wydajności, co w efekcie będzie skutkować poważniejszą awarią w przyszłości. Kierowcy chwalą sobie popularnych “płukanek”. W Internecie znajdziemy wiele opinii i filmików, na którym widać, że płukanka silnika działa. Po całej operacji konieczna jest wymiana filtra oleju, gdyż wszelkie zanieczyszczenia osadzają się najpierw na nim. 

 

Comments are closed.