Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Szafa – uniwersalny mebel do każdego wnętrza

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowoczesne szafy stanowią nieodłączny element różnych kolekcji meblowych. Projektanci dbają o to, by proponowane szafy mogły być wykorzystane w różnych przestrzeniach. Szukając idealnej szafy, przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie ma się znajdować mebel oraz ile miejsca może on zająć.

Jak tworzone są szafy?

Współcześnie wybór szaf jest praktycznie nieograniczony – bez trudu znaleźć można szafy do sypialni, ale też praktyczne szafy do przedpokojów czy szafy młodzieżowe. Posiadają one wewnętrzne półki, ale też szuflady, drążki do wieszania ubrań na wieszakach. Szafy tworzone są najczęściej z trwałych płyt meblowych laminowanych i lakierowanych – tworzywa te odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie kurzu. Szafy mogą być zdobione laminatami z szerokiej gamy kolorystycznej, jak również dekorami, które mogą imitować naturalne drewno. Dzięki dekorom możliwe jest zaprojektowanie wnętrza w stylistyce skandynawskiej czy loftowej. Szafy uzupełniane są o nowoczesne akcesoria, które w wielu przypadkach znacząco ułatwiają codzienne korzystanie z szaf. Przykładem mogą być prowadnice kulkowe z hamulcami czy ciche domyki.

Szafy nie tylko w domu!

Szafa jest meblem, który znajdzie zastosowanie nie tylko w domach. Wśród chętnie wybieranych wymienia się szafy do biura, w których mogą być przechowywane dokumenty, segregatory, ale również przybory niezbędne w biurze, jak np. ryzy papieru. Szafy do biura również mogą stanowić element większej kolekcji, w której podstawa są oczywiście wygodne biurka. Szafy do biura pozwolą na zachowanie większej estetyki i porządku w przestrzeni biurowej, umożliwią również na schowanie wrażliwych dokumentów przed kradzieżą. Szafy biurowe nierzadko uzupełniane są bowiem o zamki na klucze.

 

 

Comments are closed.