Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Znajdź najlepsze ubezpieczenie szkolne dla dziecka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Polisa ubezpieczeniowa chroni nas przed skutkami nieszczęśliwych wypadków i pozwala na finansowanie leczenia niezbędnego do odzyskania sprawności. Poza polisą dla siebie warto również opieką tego typu objąć nasze dzieci. Ubezpieczenie szkolne to rozwiązanie, które pozwoli nam zapewnić większą opiekę naszym dzieciom, zarówno w szkole, jak i poza nią. 

Ubezpieczenie szkolne – jak działa i co obejmuje?

Ubezpieczenie szkolne dla dzieci i młodzieży uczącej się to polisa skonstruowana zgodnie z potrzebami konkretnej grupy odbiorców. Polisy takie obejmują okres jednego roku, najczęściej od pierwszego września do ostatniego dnia wakacji. Warto dodać, że ubezpieczenie szkolne obejmuje zdarzenia zarówno w szkole, ale też w domu, podczas zabaw na podwórku czy w czasie wakacji. Pamiętajmy, że jedyne ubezpieczenia obowiązkowe w szkole to te, które wykupujemy w cenie wycieczek szkolnych. Ubezpieczenie szkolne możemy zakupić zarówno w biurach agencji ubezpieczeniowych, jak i przez Internet. 

Czy musimy kupić ubezpieczenie szkolne w szkole?

Czy ubezpieczenie szkolne możemy zakupić wyłącznie w szkole? Nie! Ubezpieczenie proponowane nam w szkole to polisy zbiorowe – mają one dobre ceny wyjściowe, jednak nie mamy żadnego wpływu na wysokość sumy ubezpieczeń. Kupując ubezpieczenie szkolne samodzielnie możemy wybierać pomiędzy kilkoma pakietami, które różnią się zarówno sumami ubezpieczeń, jak i zakresem ochrony. W podstawowych pakietach znajdziemy ochronę na zdarzenia takie jak trwały uszczerbek na zdrowiu, świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego, zwrot kosztów leczenia po wypadku ubezpieczonego dziecka. W przypadku wyższych pakietów znajdziemy również zwrot kosztów za rehabilitację, możliwość opłacenia korepetycji dziecka, jeśli przez wypadek nie może ono uczestniczyć w zajęciach przynajmniej przez 7 dni. 

Comments are closed.