Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Bielizna ciążowa – wygoda i komfort

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ciąża to dla kobiety bardzo wyjątkowy moment. Oczywiście jest to okres pełen emocji oraz ciekawości. Nie można jednak zapominać o tym, że jednocześnie jest to czas intensywnie zmieniającego się ciała. Pojawia się duży brzuch, nogi stają się opuchnięte, a piersi powiększone i bardzo wrażliwe na dotyk. Z tego to właśnie powodu należy szczególnie zadbać o dobór odpowiedniej odzieży. Bielizna ciążowa powinna być niezwykle delikatna i komfortowa.

Bielizna ciążowa – biustonosz

Bielizna ciążowa, w tym biustonosz jest jednym z koniecznych zakupów już w początkowym okresie ciąży. Piersi stają się bowiem powiększone, nabrzmiałe, wrażliwe na dotyk, a często nawet obolałe. Wybór i zakup odpowiedniego biustonosza dostosowanego wielkością do powiększonego biustu nie tylko przynosi ulgę i poczucie komfortu ale również poprzez właściwe podtrzymanie piersi zapobiega utracie jędrności oraz minimalizuje ryzyko pojawienia się rozstępów. Idealny biustonosz ciążowy powinien mieć dość mocno zabudowane miseczki, szeroki pas pod biustem oraz ramiączka zapewniające dobre wsparcie ciężaru biustu na linii ramion. Oczywiście musi on mieć możliwość regulacji wielkości obwodu. W przypadku fiszbin zdania są podzielone. Z jednej strony zapewniają one podtrzymanie biustu i jego stabilność, z drugiej jednak nieprawidłowo dobrane mogą powodować ucisk wrażliwych piesi oraz dyskomfort. Ponadto, warto pamiętać że bielizna ciążowa, w tym biustonosz, nie powinna być kupowana „na zapas”. Trudno bowiem przewidzieć jak bardzo będzie się zmieniać ciało.

Bielina ciążowa – majtki

W przypadku majtek dla kobiet ciężarnych dostępne są dwa rozwiązania. Pierwsze z nich oferuje modele wysoko zabudowane, zakrywające brzuch, drugie to kroje niskie, kończące się pod linią brzucha. Ich wybór zależy od pory roku oraz indywidualnych preferencji ciężarnej.

Bielizna ciążowa – pas ciążowy

Pas ciążowy polecany jest na bardziej zaawansowanym etapie ciąży lub w przypadku dolegliwości bólowych. Podtrzymuje on rosnący brzuch oraz znacznie odciąża kręgosłup.

Bielina ciążowa – materiały

Bielizna ciążowa powinna być wykonana z materiałów pochodzenia naturalnego, takich jak na przykład bawełna. Zapewnia ona właściwy przepływ powietrza, minimalizując ryzyko powstawania wilgoci oraz rozwoju infekcji i otarć. Biustonosze i majtki ciążowe powinny być pozbawione zbędnych ozdób, ponieważ koronki i hafty mogą podrażniać delikatną i wrażliwą na dotyk skórę. Na rynku dostępna jest bardzo komfortowa w użytkowaniu bezszwowa bielizna ciążowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

-iso.pl nstam.org fgk.com