Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna do klasycznych rezydencji – jakie rozwiązania wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Klasyczne rezydencje zdobią krajobraz, przyciągają wzrok – domy takie coraz częściej widać w polskiej przestrzeni architektonicznej. Nowoczesne rezydencje łączą klasyczny wygląd i innowacyjne rozwiązania – elementem, który je wyróżnia, są również okna. Okna do klasycznych rezydencji powinny być dopasowane stylem do fasady domu. Jaka stolarka okienna okaże się strzałem w dziesiątkę?

Okna do klasycznych rezydencji – jaka stolarka okaże się najlepsza?

Klasyczne rezydencje posiadają wysokie, przestronne pomieszczenia. Aby je odpowiednio doświetlić warto wybierać wysokie przeszklenia i drzwi tarasowe. W ten sposób nie tylko wpuszczamy większą ilość światła do wnętrz, ale też pozwalamy na przenikanie się przestrzeni i otwarcie salonu na ogród czy taras. Wysokie okna świetnie prezentują się też od zewnątrz i stanowią element, który niewątpliwie podnosi estetykę otoczenia.

Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać? Możliwości jest kilka. Najprostszym rozwiązaniem okażą się klasyczne okna PCV – są one dostępne właściwie od ręki, a dodatkowo posiadają one świetny stosunek jakości do ceny. Okna takie dobrze izolują przed chłodem, wyciszają hałasy pochodzące z zewnątrz. Alternatywą mogą być okna aluminiowo-drewniane, które łączą doskonały wygląd oraz nowoczesne rozwiązania i innowacje. Drewno prezentuje się doskonale, warto jednak pamiętać, że konieczne jest jego konserwowanie raz na jakiś czas.

Okna do klasycznych rezydencji ze zdobieniami

Jak wyróżnić okna do klasycznych rezydencji? Najprostszym sposobem mogą być szprosy – to dekoracyjne elementy, które mogą być naklejane lub też stanowić element konstrukcyjny okna (szprosy międzyszybowe). Innym sposobem na wyróżnienie okien są szyby witrażowe – kolorowe szkła sprawią, że wnętrze nabierze bajkowej oprawy, a same okna z zewnątrz prezentować się będą zjawiskowo.

 

Comments are closed.