Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna dopasowane do użytkownika

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając nowoczesnych rozwiązań do domu czy mieszkania, w pierwszej kolejności warto pomyśleć o nowoczesnych oknach. Stolarka okienna znacząco różni się obecnie od okien oferowanych jeszcze dwie dekady temu. Czym zaskoczą nas nowoczesne okna?

Jak tworzone są nowoczesne okna?

Współcześnie stolarka okienna opiera się na nowych technologiach i zastosowaniu rozwiązań, które znacząco poprawiają izolację, ale też ochronę przed hałasem. Nowoczesne okna posiadają szyby, które nie są wkładane w ramy, a wklejane na całej ich długości. To jedna z licznych innowacji, które sprawiają, że okna lepiej izolują ciepło. W nowoczesnej stolarce okienne unika się tzw. mostków zimna, czyli elementów, które mogą przewodzić niskie temperatury i wpływać na wychładzanie wnętrza. Projektanci zaskoczą nas również szerokim wyborem tworzyw – najpopularniejsze są oczywiście plastikowe okna PCV, wiele osób interesuje się także oknami drewnianymi, które odznaczają się wysoką elegancją.

Okna przesuwne i panoramiczne

Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się obecnie okna przesuwne – mówią pracownicy marki okna.waw.pl. Okna przesuwne rekomendowane są do mieszkań blokowych, gdzie każdy metr kwadratowy ma znaczenie. Okna tego typu sprawiają, że nie ma już problemu z koniecznością zachowania wolnej przestrzeni przy skrzydle okna balkonowego. Okna przesuwne dzięki swojej konstrukcji pozwolą na lepsze zarządzanie przestrzenią i wykorzystanie jej do maksimum. W przypadku okien panoramicznych są one wykorzystywane w domach jednorodzinnych – dają one możliwość wpuszczenia maksymalnej ilości światła do wnętrza, lepszego doświetlenia. Okna panoramiczne stosowane są w salonach i pokojach dziennych o ekspozycji południowej – oznacza to, że okna pozwolą na ogrzanie pomieszczenia w naturalny i ekologiczny sposób: poprzez promienie słoneczne!

 

 

Comments are closed.

ishcourse.pl hsmsapk.com fgk.com