Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna PCV – jak podjąć dobry wybór?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dobre okna PCV chronią m.in. dom przed utratą ciepła z wnętrza. Co więcej, są w stanie ogrzać dom, dzięki czemu będziemy mogli pomyśleć o zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Jak więc widać, kupno stolarki okiennej należy potraktować z należytą uwagą. 

Okna PCV – zalety

Może i okna z tworzyw sztucznych są tanie, ale nie można zapominać o tym, że są solidne i doskonale sprawdzają się w wielu miejscach. Jakie są zalety takich okien? Przede wszystkim są odporne na działanie substancji chemicznych, a także są w stanie poradzić sobie z najróżniejszymi czynnikami atmosferycznymi z jakimi mamy do czynienia w Polsce. Wiele osób zauważa również, że są to niezwykle szczelne okna. Przy czym należy mieć na uwadze to, że ma na to również wpływ odpowiedni montaż takich okien. Konsumenci często decydują się na takie okna, ponieważ ich konserwacja jest bardzo łatwa i nie zajmuje dużo czasu – w przeciwieństwie do okien drewnianych.

O czym należy pamiętać?

Kupując okna PCV należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Wśród nich można wymienić ilość komór. Szacuje się, że dobre okna to takie, które mają od pięciu do ośmiu komór. Chociaż na rynku nadal spotykane są takie okna, które mają tylko trzy komory. Takich produktów należy unikać. Małe, ale bardzo ważne są uszczelki, które wykorzystuje się przy oknach. Najlepsze to te, które są wykonane z kauczuku (EPDM) lub też z mieszanki (połączenie EPDM i PVC). Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić m.in. takie informacje przed zakupem stolarki okiennej z plastiku.

Comments are closed.