Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Okna drewniane czy plastikowe – wybór dobrej stolarki okiennej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna drewniane czy plastikowe – takie pytanie zadają osoby, które są na etapie wybierania stolarki okiennej. Każda z tych propozycji ma swoje wady i zalety. Warto przyjrzeć się niektórym aspektom technicznym, dzięki czemu uda nam się podjąć najkorzystniejszą decyzję na przyszłość.

Okna drewniane czy plastikowe – dobra szczelność

Dla wielu osób szczelność jest jednym z najważniejszych czynników. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że mieszka się w miejscu zimnym. Które okna w tym przypadku będą lepsze? Tak naprawdę wszystko zależne jest od tego z jakimi okuciami mamy do czynienia. W obecnych czasach, jeżeli chodzi o szczelność, okna drewniane i plastikowe mają podobne parametry. Izolacja termiczna w tym przypadku jest bardzo podobna, a różnice są dla oka prawie niezauważalne. Drewno wygrywa nieco przy izolacji akustycznej.

Solidne okna do domu

Nie można zapominać o tym, że wybierając stolarkę okienną do domu musimy wziąć pod uwagę odporność na czynniki zewnętrzne. To co będzie lepsze w tym wypadku – okna drewniane czy plastikowe? Drewno lepiej wypada, jeśli chodzi o promieniowanie słoneczne i wysokie temperatury. Niestety, ale plastik ma to siebie, że częściej się odkształca. Jeżeli okna PCV nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone, to pojawią się na nich brzydkie wybrzuszenia. Przy czym okna plastikowe są w stanie lepiej poradzić sobie w przypadku wody. Do tego są bardzo odporne na substancje chemiczne. Jak więc widać, decyzja odnośnie okien może być bardzo trudna do podjęcia. 

Comments are closed.

meble ogrodowe oświęcim elektryczne zadaszenie tarasu leżaki do ogrodu