Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Rogówka ogrodowa – sposób na wypoczynek w ogrodzie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zaprojektowanie funkcjonalnego miejsca wypoczynkowego w ogrodzie nie jest dzisiaj trudne – jedną z ciekawszych opcji jest rogówka ogrodowa. Wygodna kanapa rogowa wykonana z trwałych materiałów to propozycja odpowiednia zarówno do ogrodu, jak i na taras. Jak tworzona jest dzisiaj rogówka ogrodowa? Jakie materiały są wykorzystywane?

Rogówka ogrodowa z technorattanu

Wśród licznych propozycji topowych producentów bez wątpienia wyróżniają się nowoczesne meble technorattanowe. Rogówka ogrodowa z technorattanu to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy zaaranżować funkcjonalny taras czy ogród. Technorattan jest materiałem znanym w Polsce od lat, dzisiaj jednak projektanci zaproponowali nam meble z tego tworzywa w odświeżonej wersji. Rogówka ogrodowa tego typu jest trwała, zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a co najważniejsze: możemy wykorzystać ją w różnorodnych aranżacjach. Meble technorattanowe doskonale spiszą się w ogrodach nowoczesnych, ale i aranżowanych na styl skandynawski czy loftowy. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej technorattanu możemy stworzyć wyjątkowy kącik wypoczynkowy, dopasowany do naszych potrzeb. Rogówka ogrodowa to nie jedyny element kolekcji technorattanowych – znajdziemy tu również wygodne fotele i krzesła, stoliki ogrodowe, leżanki, fotele w kształcie kokonów. 

Rogówka ogrodowa – jak jest zbudowana?

Technorattanowa rogówka ogrodowa posiada lekki, aluminiowy stelaż malowany proszkowo – zastosowanie tego materiału pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla. Samo aluminium jest wysoce odporne na zarysowania, odkształcenia czy na działanie korozji. Okrycie rogówki tworzy plecionka technorattanowa – to materiał syntetyczny, którego nieporowata struktura nie wchłania wilgoci czy brudu. Technorattan zabezpieczony jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a w tym przed promieniowaniem UV oraz płowieniem. 

Comments are closed.